Interjera projekts "Centra Nams" dzīvoklī

Novietojums: Rīga, Republikas laukums 3
Tips: Sabiedriskas ēkas
Statuss: Pabeigts
Gads: 2008-2009
Apjoms: 160,90 m²
   
Projekta komanda: Māra Šēnberga, Māra Norīte; foto: I.Stūrmanis
   
Īss apraksts: Dzīvoklim, konstruktīvo pamatu veido skulpturālais, noapaļotais ēkas fasādes stūris ar panorāmisku sienas platuma skatu caur loga stiklu uz Vecrīgu.
Dzīvokļa iekšējo kontūru veido asie stūri, ļaujot dominēt liektām līnijām horizontālajās un vertikālajās plaknēs. Stūru noapaļojums tika panākts, piemērojot dažādas rīģipša un dekoratīvās apdares risinājumu sniegtās iespējas. Par stilistiski vienotu, harmonisku ansambli padarītas trīs telpas – ar atvērto plānojumu apvienotais virtuves un dzīvojamās istabas apjoms, vannas istaba un saimnieku guļamistaba. Funkcionālās satelīttelpas ir garenā ieejas halle, saimniecības noliktava – garderobe, saimnieka kabinets un bērnistaba.

Atvērtajā aktivitātes zonā, noteicošās ir nesošās kolonnas un panorāmas logu sistēma, nosakot gan mēbeļu, gan ēdamzonas, gan tehnikas novietojumu. Ar uzsvērti kontrastējošu krāsu risinājumu pasvītrotas apvienotās telpas zonu funkcionālā atšķirība. Kā jau aktīvākai darbības zonai, virtuvei piemērota glancēta, sarkanā spilgtuma toņu gamma, iespējamā pārmērība pieklusināta ar koka leti un melnu akmens darba virsmu – liektās formās. Dzīvais un mainīgais mākslas darbs – akvārijs ar luminiscējošu un krāšņu toņu zivtiņām – organiski ieņēmis tam atvēlēto vietu, dēļ novietojuma kļūdams par galveno dekoratīvo akcentu trijās zonās vienlaicīgi – virtuvē, viesistabā, vannas istabā. Iebūvēts sienā, kas atdala virtuvi no vannas istabas, akvārijs dzīvokļa plānojuma dziļumā izvietotajai „aklajai” vannas istabai piešķir tik pieprasīto skatu uz ārpasauli,  plašuma efektu un zināmu dienas gaismas devu. Dzīvās un kustīgās dabas elementi mūsdienās interjera dekorēšanā ievieš jaunas iespējas, pieskaņojot to kopējai stila koncepcijai, nemaz nerunājot par ietvaru – stikloto akvāriju – forma, gabarītu un iebūves risinājumu daudzveidību.

Dekoratīva un moderna mākslīga dzīvojamā vide tieši pilsētas sirdī - labs risinājums darījumu cilvēkiem galvaspilsētā.